Wizyta w schronisku - zwierzaki w potrzebie


Czas czytania: 2 min

Bezdomne zwierzęta kontra nasza świadomość

02. 02. 2021

Wizyta w schronisku - zwierzaki w potrzebie
Wizyta w schronisku - zwierzaki w potrzebie


Spis treści:

Kochamy zwierzęta, ale nie zawsze pamiętamy o tych, które nie mają własnego domu.

Będąc świadomi ogromu problemu bezdomności zwierząt w naszym kraju, chcielibyśmy zachęcić Was do adopcji cudownych istot, jakie udało nam się wyczochrać za uchem i wygłaskać we Wrocławskim schronisku.

pies 1     kot 1

Ich bezdomność, podobnie jak w przypadku ludzi, oznacza samotność, odrzucenie, często strach i choroby. Brak świadomości społecznej w tematyce zwierząt udomowionych, wolno bytujących, niestety nie pomaga w niesieniu realnej pomocy tymże istotom.

pies 2     kot 2

Mimo łatwo dostępnych informacji i faktów popartych badaniami specjalistów, nadal borykamy się z wszechobecną niewiedzą oraz archaicznym podejściem do kwestii kastracji, leczenia i wypuszczania zwierząt samopas – zwłaszcza tych nie wykastrowanych, które popychane swoim instynktem, rozmnażają się, zwiększając jednocześnie populację bezdomnych i często chorych zwierząt, niemających szans na godne życie bez pomocy człowieka.

kot 3

Udomawianie zwierząt jest uwarunkowanym dziedzicznie przystosowaniem dzikich jednostek do środowiska stworzonego przez człowieka, które ma miejsce w ciągu setek, a nawet tysięcy lat – proces ten nie jest odwracalny z pokolenia na pokolenie. Udomowione zwierzęta (wolno bytujące) nie są zwierzętami dzikimi jak ryś czy wilk, dlatego też tak bardzo potrzebują opieki i wsparcia, ponieważ są zwyczajnie od nas uzależnione, za co powinniśmy wziąć odpowiedzialność i zapewnić im możliwe najlepsze warunki do życia i funkcjonowania - łapę w łapę!

pies 3     kot 4

Dlatego tak ważna jest edukacja i wsparcie dla instytucji, które swoją tytaniczną pracą, zabezpieczają zwierzaki w potrzebie oraz pomagają znaleźć im kochający i odpowiedzialny dom, aby już zawsze były futrzastymi, kulkami szczęścia.

Realna pomoc z głową!

pomoc dla schroniska     akcja charytatywna

Staramy się cyklicznie odwiedzać i wspierać schronisko TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, przekazując również dobrej jakości mokrą karmę dla zwierzaków, niezbędne tekstylia i zabawki.

Będąc świadomi ogromu problemu bezdomności zwierząt w naszym kraju, chcielibyśmy zachęcić Was do adopcji cudownych istot, jakie udało nam się wyczochrać za uchem i wygłaskać we Wrocławskim schronisku.

Nie kupuj - ADOPTUJ!

Mocno zgadzamy się z twierdzeniem Pani Doroty:

„Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać”.

Dorota Sumińska

Zobacz jakich wspaniałych, włochatych przyjaciół poznaliśmy - bardzo potrzebują ludzkiego ciepła i odrobiny czasu, lecz w zamian oferują nielimitowane endorfiny, ogrom bezwarunkowej miłości i niezapomnianych chwil. Nie pozwólmy im na siebie czekać - przyjaźń nie potrzebuje rodowodu!

kot 5

Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt ze schroniskiem oraz przesłanie uzupełnionej ankiety przedadopcyjnej:

  • PIES:
  • KOT:

na adres biuro@schroniskowroclaw.pl.

Ankietę można złożyć także osobiście w Biurze Adopcji Schroniska pod adresem: Ślazowa 2, 51-007 Wrocław

pies 5

Zachęcamy również do czynnego wolontariatu na rzecz schroniska oraz przekazywania datków w postaci przelewu na konto:

84 1020 5242 0000 2402 0018 6742

lub dostarczenia najpotrzebniejszych rzeczy z poniższej listy: koce, ręczniki (używane, ale wyprane), wysokomięsną karmę lepszej jakości dla psów (np. Rocco/Dolina Noteci) i kotów (np. Animonda/ MAC’s/ Feringa/ Wild Freedom), zabawki, warzywa dla świnek i środki czystości (np. płyn do mycia podłóg, okien itd.).

Możesz również przekazać swój 1% podatku na rzecz zwierzaków z Wrocławskiego TOZ’u - KRS 0000154454

Sprawmy, aby znalazły dom, na jaki zasługują!

kot 6     pies 6

Liczba akapitów: 22 • Liczba zdań: 27 • Liczba słów: 474

Oceń naszą pracę:

0

   

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz...
Przeczytaj więcej:


Wróć na bloga    arrow