Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?


Czas czytania: 1 min

Słuchanie muzyki "bez kabla" to istotne udogodnienie. Technologie bezprzewodowe są dziś na tyle rozwinięte, że za ich pomocą można strumieniować sygnał audio o bardzo wysokiej jakości. Mowa tu zwłaszcza o standardzie Bluetooth, który dzięki ciągłym ewolucjom stał się dziś najbardziej funkcjonalną metodą strumieniowania danych.

11. 05. 2022

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?
Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?


Spis treści:

Słuchawki bezprzewodowe jakie wybrać?

Co jest najważniejsze w słuchawkach bezprzewodowych? Odpowiedź jest prosta: przetwornik! To on decyduje o jakości dźwięku. Bardzo dobrze prezentują się pod tym względem przetworniki dynamiczne, które zapewniają optymalny stosunek sygnału do szumu. Profesjonalne słuchawki bezprzewodowe do komputera lub smartfonu wyposażone są już w przetworniki elektrostatyczne, które charakteryzują się dużo większą czułością na dźwięki bardzo niskich (poniżej 30 Hz) i bardzo wysokich (powyżej 20 000 Hz) częstotliwości.

Zasilanie - kwestia podstawowa

Ile kosztują słuchawki bezprzewodowe? Cena konkretnego modelu zależy w pewnym sensie od zastosowanych w nich baterii, czyli... zdecydowanie najcięższego elementu ich konstrukcji. Proste słuchawki za 200 złotych mogą działać bez zasilania maksymalnie przez 3 - 5 godzin. Bardziej zaawansowane układy pracują nawet przez kilkanaście godzin bez przerwy, oferując przy tym aż dwukrotnie lub nawet trzykrotnie dłuższy czas pracy w trybie gotowości. Tak duża pojemność baterii przedkłada się niestety na ich ciężar i rozmiar, co ma przełożenie na konstrukcję danego modelu.

Konstrukcja i redukcja szumów

Pod względem konstrukcji słuchawki bezprzewodowe występują w różnych konfiguracjach. Najprostsze z nich to modele douszne, które są lekkie, tanie, ale też nie zapewniają optymalnych warunków odbioru dźwięku. Dużo lepszym rozwiązaniem są słuchawki wokółuszne, które składają się z charakterystycznych, dokładnie otulających uszy poduszek. Warto postawić na modele wyposażone w system aktywnej redukcji szumów, w ramach której urządzenie kompensuje zakłócenia z zewnątrz poprzez emisję sygnału o przeciwstawnym przebiegu.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe?

Naładowane słuchawki bezprzewodowe można bardzo łatwo połączyć ze smartfonem, tabletem, a nawet komputerem. Wystarczy wybrać aplet odpowiedzialny za aktywację połączenia Bluetooth, a następnie sparować ze sobą obydwa urządzenia. Niektóre protokoły Bluetooth zapewniają bardzo daleki zasięg komunikacji (powyżej 10 metrów), co przedkłada się na pełną niezależność w trakcie odtwarzania muzyki.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, warto postawić przede wszystkim na zasilanie, pasmo przenoszenia dźwięku, a także na ich konstrukcję. Optymalny model "do komputera" można kupić już za 200 - 300 złotych.


Liczba akapitów: 10 • Liczba zdań: 24 • Liczba słów: 307

Oceń naszą pracę:

0

   

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz...
Przeczytaj więcej:


Wróć na bloga    arrow