Dlaczego warto być ECO firendly


Czas czytania: 2 min

Prowadź ekologiczny biznes - dołącz do odpowiedzialnych!

03. 02. 2021

Dlaczego warto być ECO firendly
Dlaczego warto być ECO firendly


Spis treści:

Dlaczego warto być ECO firendly?

Hasło eco-friendly znajduje uzasadnienie nie tylko w wymiarze etycznym, ale także finansowym! Prowadź ekologiczny biznes - dołącz do odpowiedzialnych.

Przede wszystkim - wizerunek

Ekologiczna postawa w biznesie powoli staje się standardem. Przygotowany przez Instytut Gallupa raport pokazuje, że aż 94% konsumentów woli korzystać z usług i produktów firm, które dbają o środowisko. Strategia eco-friendly buduje zaufanie klientów i zachęca do długoterminowej współpracy.

Rewolucja eko owładnęła niemal wszystkie największe światowe marki!

Zaangażowanie firmy w aktualne problemy środowiskowe i społeczne jest także ważnym czynnikiem przy wyborze pracodawcy i polecaniu danej marki innym. Do 2030 roku dla 80% pracowników na świecie będzie to jedno z najważniejszych kryteriów podczas oceniania rzeczywistej wartości firmy.

Prowadź ekologiczny biznes - dołącz do odpowiedzialnych!

ekologia

Chroń
naszą planetę

biodegradowalne

Wybieraj
odpowiedzialnie

recykling

Redukuj
ilość odpadów

budżet

Zmniejsz
koszty biznesu

wizerunek eco

Buduj
wizerunek ECO


W naszej ofercie znajdziesz produkty biodegradowalne, drewniane oraz pochodzące z recyklingu. Wszystkie proponowane przez nas gadżety ekologiczne są przyjazne dla środowiska, a także trwałe oraz estetyczne.

Przekonaj się sam, jak dobrze jest zainwestować w przyszłość naszej planety, jednocześnie nie rezygnując z designerskiego wyglądu i jakości produktu.

Zrezygnuj ze szkodliwych tworzyw
zamieniając je na te bliskie naturze.

papier eco

papier z trawy

papier z kamienia

papier z kamienia

kukurydziane pla

kukurydziane PLA

łuski kawy

łuski kawy

słoma pszeniczna

słoma pszeniczna

bambus

bambus

organiczna bawełna

organiczna bawełna

Papier z trawy

Papier stworzony z czystej celulozy z dodatkiem włókien z trawy, produkowany bez użycia wybielaczy optycznych i w 100% biodegradowalny - jeden z najlepszych bio papierów w Europie.

Zastosowanie: Kalendarze i notesy.

Papier z kamienia

Najwyższej jakości eko papier stworzony w 75% z węglanu wapnia i 25% ze spoiwa, w tym żywicy i polietylenu – skład objęty ochroną Urzędu Patentowego RP, pozwala uzyskać materiał o bardzo dobrych właściwościach. Obecny w jego strukturze wapń sprawia, że powierzchnia kartki jest naturalnie biała, gładka, wręcz aksamitna w dotyku. Niezwykle istotnym walorem papieru kamiennego jest jego wysoka odporność na rozdarcia i działanie wilgoci. Po zalaniu kartki np. herbatą czy wodą, notatki nie rozmazują się, a papier w dalszym ciągu nadaje się do pisania.

Zastosowanie: Kalendarze i notesy.

Organiczna bawełna

Pozyskiwana jest z upraw ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, nie kumuluje więc ona szkodliwych substancji.

Zastosowanie: Koszulki, worki i torby.

Kukurydziane PLA

Kwas mlekowy (PLA) jako dobry substytut plastiku, wytwarzany ze sfermentowanej skrobi roślinnej (zwykle kukurydzianej) jest popularną alternatywą dla tradycyjnych tworzyw sztucznych. Ponieważ coraz więcej krajów na świecie wprowadza zakaz stosowania plastikowych toreb, PLA ma szansę odegrać dużą rolę jako opłacalny, biodegradowalny zamiennik.

Zastosowanie: Kubki, długopisy, torebki, worki, sztućce i wiele innych.

Słoma pszeniczna

Pozostaje po zbiorach ziaren pszenicy. Dotychczas była niewykorzystywana lub traktowana jako odpad - wykazuje jednak cechy zbliżone do plastiku. Jest trwała, lekka, nadaje się do recyklingu czy do kompostowania i przede wszystkim jest odporna na tłuszcze, co powoduje, że jest idealna do produkcji gadżetów kuchennych w tym zestawów sztućców, lunchboxów czy pojemników na posiłki.

Zastosowanie: Kubki, długopisy, sztućce, elektronika i wiele innych.

Bambus biodegradowalny

Jest bardzo wydajną rośliną - może dostarczyć sześciokrotnie więcej celulozy niż sosna. Natura wyposażyła ten surowiec we właściwości antybakteryjne, dzięki czemu nie jest atakowany przez pasożyty, co sprawia, że przy jego uprawie nie stosuje się pestycydów. Włókna bambusowe są w 100% biodegradowalne.

Zastosowanie: Termosy, długopisy, sztućce, elektronika i wiele innych.

Łuski kawy

Jest organicznym materiałem odpadowym, który powstaje na etapie mielenia ziaren kawy. Codziennie na świecie podczas produkowania kawy pozostaje aż 50 miliardów kilogramów łusek - jako całkowicie naturalny materiał ulegają biodegradacji, a ich produkcja w 100% wpisuje się w trend zero waste. Podczas procesu pozyskiwania łuski kawowej nie zostają użyte żadne niebezpieczne substancje, jest więc całkowicie bezpieczny dla zdrowia jego użytkownika.

Zastosowanie: Kubki, długopisy i inne.

Sprawdź naszą ofertę z ekologicznymi rozwiązaniami popularnych gadżetów – papier z trawy czy kamienia, kukurydziane kubki lub głośnik ze słomy pszenicznej? To tylko wierzchołek naszych możliwości ;)

Odważ się być ECO SMART!


Liczba akapitów: 31 • Liczba zdań: 47 • Liczba słów: 575

Oceń naszą pracę:

0

   

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz...
Przeczytaj więcej:


Wróć na bloga    arrow