facebook
youtube
linkedin
tweeter
instagram
behance

bekuplast 3D

aplikacje webowe

10. 05. 2022

arrow


Konfigurator skrzynek przegrodowych 3D

3d.bekuplast.com

Zaprojektowanie oraz zaprogramowanie dedykowanej aplikacji webowej - konfiguratora skrzynek przegrodowych, dla firmy bekuplast, z wykorzystaniem grafiki 3D, JavaScript, p5.js, php, css3 oraz html5.

Projekt graficzny aplikacji

Zaprojektowanie interfejsu i doświadczenia użytkownika

Wykonanie makiety graficznej do projektu z rozmieszczeniem elementów interfejsu użytkownika. Uwzględnienie kolorystyki według systemu identyfikacji wizualnej. Dobór odpowiednich ikon do interfejsu użytkownika, wybór odpowiednich technologii do realizacji poszczególnych funkcjonalności. Zaprojektowanie layoutów dla wersji mobilnej i na tablet. Wykonanie testowego prototypu projektu.

projekt graficzny aplikacji webowej 3D
Projekt layoutów aplikacji
Specyfikacja aplikacji webowej
Specyfikacja aplikacji webowej

Funkcjonalność aplikacji

Specyfikacja projektu

Aplikacja spełnia funkcję konfiguratora trójwymiarowych modeli skrzynek przegrodowych, z opcją wysyłania zapytań o konkretną ilość personalizowanych skrzynek.

Za pomocą aplikacji można:

 • Wyszukać odpowiednią skrzynkę za pomocą filtracji na bazie dostępnych atrybutów.
 • Poznać szczegóły specyfikacji oferowanych skrzynek.
 • Dokonać personalizacji wybranej skrzynki.
 • Wybrać kolor skrzynki z predefiniowanych kolorów RAL lub z pełnej palety kolorów.
 • Przeprowadzić interakcję z modelem skrzynki 3D obracając go lub skalując.
 • Nałożyć na model logotyp w formacie .jpg, .png lub .gif.
 • Wybrać pozycję logotypu na bokach skrzynki.
 • Wybrać ilość skrzynek, która automatycznie zostanie przeliczona na liczbę palet.
 • Wysłać zapytanie z potwierdzeniem mailowym na wybrany model wraz z dokonaną wcześniej za pomocą programu personalizacją.
 • Wydrukować projekt personalizacji.
 • Udostępnić link do programu w kanałach social media.
 • Zapisać grafikę spersonalizowanej skrzynki z renderu 3D.

Wykorzystane technologie:

hmtl

HTML5

CSS3

CSS3

javascript

JavaScript

p5.js

p5.js

php

PHP

Programowanie konfiguratora

Proces powstania projektu

Na samym początku, po opracowaniu szaty graficznej do projektu został stworzony prototyp sprawdzający możliwości wybranych technologii i ich zgodność ze specyfikacją projektu. Do renderu modeli 3D została użyta biblioteka JavaScript - p5.js odpowiedzialna za wyświetlanie, modyfikacje i manipulacje obiektami 3D w aplikacji. Layouty do aplikacji zostały zakodowane za pomocą HTML5 oraz CSS3, z uwzględnieniem responsywności projektu. Główne frontendowe funkcje takie jak filtrowanie, wybór kolorów, przeliczanie wartości liczbowych czy modyfikacje layoutów zostały napisane przy użyciu JavaScript. Natomiast funkcje odpowiedzialne za przetwarzanie zapytań, ich wysyłkę na maila oraz zapis na serwerze zostały zakodowane za pomocą PHP.

Programowanie konfiguratora 3D
Programowanie konfiguratora 3D
Wdrożenie aplikacji webowej
Wdrożenie aplikacji webowej

Wdrożenie aplikacji

Prace serwerowe

Aplikacja po wprowadzeniu korekt od klienta została umieszczona na dedykowanej poddomenie firmy. Została zabezpieczona certyfikatem SSL, a maile generowane z programu zostały dopracowane pod kątem ich wiarygodności, tak aby nie trafiały do spamu, na szerokiej gamie skrzynek pocztowych przy użyciu autentyfikacji SMTP. Projekt był testowany przez klienta, do czasu jego pełnej akceptacji. Po akceptacji, klient wprowadził wersję angielską programu.


Projekt można zobaczyć pod adresem: 3d.bekuplast.com

Tagi:Oce艅 nasz膮 prac臋:

0

聽聽聽Odpowiedz na pytania i otrzymaj darmow膮 wycen臋 us艂ug. W naszej szerokiej ofercie znajdziecie Pa艅stwo takie us艂ugi jak projektowanie graficzne, spersalizowane kalendarze ksi膮偶kowe, firmowe, ekologiczne gad偶ety reklamowe, wydruki, filmy i fotografie reklamowe oraz programowanie stron internetowych w tym e-commerce, aplikacji czy system贸w AR oraz VR.Pozosta艂e projekty:Wr贸膰 do portfolio 聽聽 arrow