Jak zredukowaliśmy koszty utrzymania strony internetowej o 90% dla firmy Rexer


Czas czytania: 3 min

Używanie nowoczesnych technologi może wydawać się trudne, ale przekłada się z drugiej strony na długofalowe korzyści. Zobacz jak odpowiednia wiedza i technologie mogą pomóc osiągnąć sukces i zredukować koszty usług IT na przykładzie naszej realizacji dla firmy Rexer.

11. 04. 2024

Jak zredukowaliśmy koszty utrzymania strony internetowej o 90% dla firmy Rexer
Jak zredukowaliśmy koszty utrzymania strony internetowej o 90% dla firmy Rexer


Spis treści:

Jak przy modernizacji zredukowaliśmy koszty utrzymania strony internetowej dla firmy Rexer z kilku tysięcy rocznie do kosztów samej domeny.

Dzięki wdrożeniu aplikacji PWA oraz rozdzielonego na frontend i backend hostingu na platformach GitHub i Netlify, udało nam się znacząco obniżyć koszty utrzymania strony internetowej dla firmy Rexer. Poprzez zastosowanie tych nowoczesnych technologii, zminimalizowaliśmy potrzebę posiadania własnego serwera, co w efekcie przekłada się na ogromne oszczędności. Dodatkowo, decyzja o wykorzystaniu platformy Netlify pozwoliła nam na automatyzację procesu wdrażania zmian, co znacząco skróciło czas potrzebny na aktualizacje i poprawki, dając również możliwość równoczesnej pracy nad system i publikacji treści bez downtime’u w funkcjonowaniu strony.

W ramach naszych działań, zainstalowaliśmy także system zarządzania treścią Decap CMS, który umożliwił firmie Rexer łatwe i wygodne zarządzanie treściami na stronie bez konieczności angażowania dodatkowych zasobów. W efekcie, firma nie tylko zaoszczędziła na kosztach związanych z utrzymaniem serwera, ale także uniknęła potrzeby wynajmu dodatkowych specjalistów do zarządzania treściami. System CMS oparty jest na modelu open-source przez co w utrzymaniu jest darmowy!

Koszty w dół, efekty w górę: Historia naszej transformacji w zarządzaniu stroną internetową dla Rexer

W niecały miesiąc udało nam się nie tylko zredukować koszty utrzymania strony internetowej dla Rexer, ale również wzbogacić jej funkcjonalność i poprawić wydajność. Dzięki autorskiej szacie graficznej, stworzonej z myślą o identyfikacji wizualnej firmy, strona zyskała nowoczesny, atrakcyjny wygląd, co przekłada się na pozytywny odbiór przez użytkowników.

Dodatkowy cel, czyli poprawa wydajności strony, został osiągnięty poprzez zastosowanie aplikacji PWA oraz optymalizację kodu. Średni czas ładowania strony zmniejszył się z 2-3 sekund do imponujących 200-300 milisekund, co stanowi ogromny skok jakościowy. Dzięki temu, użytkownicy mogą teraz korzystać z serwisu bez żadnych opóźnień, co z pewnością przekłada się na zwiększoną satysfakcję i lojalność klientów. Co więcej, innowacyjne technologie redukują zużycie energii elektrycznej poprzez korzystanie z pamięci lokalnej urządzenia i zapisywaniu w niej treści, są realnie eko i działają jak natywne aplikacje.

Strategia redukcji kosztów dla strony internetowej

Oszczędzając bez utraty jakości: Nasza strategia redukcji kosztów dla strony internetowej Rexer

Nasza innowacyjna strategia redukcji kosztów dla strony internetowej Rexer nie tylko przyniosła oszczędności, ale także poprawiła jakość i wydajność. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak aplikacja PWA, node.js, react.js oraz hosting na platformach GitHub i Netlify oraz rozwiązania oparte o model open-source, udało nam się skutecznie zminimalizować koszty utrzymania serwera i strony. To koniec wywołujących ból głowy faktur od dostawcy usług hostingowych roszczących pieniądze za niezaktualizowane wersje oprogramowania! Polski rynek usług hostingowych ma wiele ukrytych kruczków prawnych, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka w modelu cenowym usługi, który wydawał się w porządku ale z czasem zaczęły pojawiać się dziwne faktury za poboczne usługi takie jak zabezpieczenia, wersje oprogramowania czy elastyczne skalowanie.

Zbiór naszych działań, nie tylko redukuje koszty w skali od 2000 zł na rok do ok. 200 zł na rok ale również umożliwia Rexerowi efektywne zarządzanie swoją obecnością online, budowanie marki oraz angażowanie społeczności, co przekłada się na zwiększenie konwersji i lojalności klientów, a także usprawnia wewnętrzne procesy rekrutacji w firmie. Warto dodać, że większość naszych rozwiązań jest autorska lub oparta o open-source dzięki czemu nie generuje żadnych abonamentowych kosztów!

Case Study: Jak zrewolucjonizowaliśmy budżet online Rexer, jednocześnie poprawiając wyniki

Nasze działania dla Rexera to kompleksowa transformacja, która pozwoliła nie tylko zrewolucjonizować budżet online, ale także poprawić wyniki i efektywność działań. Dzięki wykorzystaniu aplikacji PWA, node.js, react.js stanowiących wiodący standard na rynku aplikacji webowych oraz hostingowi na najwyższej jakości światowych platformach, osiągnęliśmy znaczące oszczędności przy jednoczesnym wzroście wydajności.

Wdrożenie sekcji publikacyjnej dodatkowo umożliwiło administratorom łatwe publikowanie treści, co skutkowało zwiększeniem zaangażowania użytkowników oraz poprawą widoczności i pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Nasza strategia nie tylko przyniosła efektywność w zarządzaniu budżetem online, ale także wpłynęła pozytywnie na wyniki biznesowe firmy.

Zmniejszając koszty, zwiększając efektywność: Nasze kroki w kierunku oszczędności dla strony internetowej Rexer

Nasze kroki w kierunku oszczędności dla strony internetowej Rexer to nie tylko historia sukcesu w redukcji kosztów, ale także opowieść o zwiększeniu efektywności działań online. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak aplikacja PWA zbudowana przy użyciu najwydajniejszego z dostępnych na rynku generatorów stron statycznych gatsby.js oraz hostowanie na platformach GitHub i Netlify, znacząco obniżyliśmy koszty utrzymania serwera i strony. Integrując sekcję publikacyjną, umożliwiliśmy Rexerowi łatwe publikowanie treści, co przyczyniło się do poprawy widoczności i pozycji w wynikach wyszukiwania. Nasza strategia nie tylko przyniosła oszczędności, ale także umożliwiła firmie skuteczne zarządzanie online, budowanie marki i angażowanie użytkowników, co ma istotne znaczenie dla osiągania sukcesu w erze cyfrowej.

Zainteresowany? Zapraszamy do krótkiej rozmowy lub wypełnienia formularza, na temat tego jak w Twojej firmie możemy wprowadzić nowoczesne technologie, pomagając zaoszczędzić czas, pieniądze oraz energię!


Liczba akapitów: 16 • Liczba zdań: 35 • Liczba słów: 752

Oceń naszą pracę:

0

   

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz...
Przeczytaj więcej:


Wróć na bloga    arrow