facebook
youtube
linkedin
tweeter
instagram
behance

Filmy reklamowe

filmowanie

19. 05. 2022

arrow


Spoty reklamowe video

Wykonanie filmów reklamowych dla firm Donako oraz Greenbrier.
Realizacja zdjęć do filmów, montażu oraz edycji materiałów video.

Film reklamowy Donako

Krótki film promocyjny

W dzisiejszych dziwnych czasach w których przyszłość nie jest pewna a podróżowanie w kontekście pandemii koronawirusa niesie za sobą pewne ryzyko, dużą wartość zaczynają nabierać filmy promocyjne, filmy techniczna czy też filmy reklamowe. Na powyższy przykład chcielibyśmy podać historię jednego z naszych stałych klientów, który zgłosił się do nas z prośbą o nagranie filmu.

Okazało się, że zgłosił się do naszego klienta duży zagraniczny inwestor, który był zainteresowany kupieniem firmy ale wykluczył na ten moment przyjazd do Polski w celu zobaczenia potencjału przedsiębiorstwa naszego klienta. Nasz klient zgłosił nam chęć nagrania filmu promocyjnego połączonego z filmem technicznym pokazującym potencjał klienta i jego możliwości. Okazało się, że do oddania filmu Art Open miało 10 dni roboczych do jego oddania. Jest to bardzo krótki czas na realizacje filmu technicznego ale realny, biorąc pod uwagę dobrą jakość współpracy.

Jakie kroki muszą się zadziać, aby móc takie nagranie przygotować, nagrać i zmontować? Otóż pierwszym krokiem jest przygotowanie scenariusza.

Aby przygotować skuteczny scenariusz, musimy dokładnie znać odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jaki jest cel nagrania filmu? jakiego rodzaju ma to być film?
  • Dla jakiego odbiorcy ma być nakręcony? co mamy w filmie pokazać?
  • Kto będzie udzielał wywiadu w filmie? ile miejsc mamy pokazać i jakie?
  • Ile czasu ma trwać nagranie? kto będzie odpowiedzialny za przygotowanie scenariusza filmu?
  • Kto będzie akceptował scenariusz i kiedy będzie jego akceptacja?
  • Jaki lektor ma być podstawiony?

Dokładnie we wtorek uzyskaliśmy odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Na przygotowania scenariusza mieliśmy dokładnie 2 kolejne dni a klient na akceptacje scenariusza lub wprowadzenie modyfikacji miał jeden dzień. W piątek był zaakceptowany gotowy scenariusz. W poniedziałek rano stawiliśmy się w fabryce naszego klienta. Ekipa Art Open składała się z dwóch operatorów kamer, makijażystka, oraz pomocnik operatora. Na pierwszy ogień poszedł wywiad z Prezesem Firmy a następnie po nagraniu wywiadu lataliśmy dronem nad całym terenem blisko 25 minut. Następnie nastąpiło podzielenie się operatorów kamer na oddzielne hale produkcyjne których było trzy. Nagrania trwały blisko 7 godzin. Od wtorku nastąpił montaż nagranego materiały video który trwał kolejne 2 dni. W czwartek do południa klient otrzymał zmontowany materiał video już z lektorem w języku angielskim a drobne poprawki klienta zostały wprowadzone do piątku, kiedy to nastąpił deadline na oddanie całego, zmontowanego filmu, ponieważ w kolejnym tygodniu film miał zostać zaprezentowany potencjalnemu inwestorowi. Zapraszamy do zobaczenia naszego filmu. Jeśli interesuje Cię nagranie promocyjnego, reklamowego czy też technicznego filmu to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Napisz też jak podoba Ci się nasza realizacja?

Spot reklamowy Greenbrier

Techniczny film promocyjny

W marcu 2022 dostaliśmy zlecenie nakręcenia technicznego filmu, pokazującego możliwości technologiczne wagonu kolejowego do przewozów zwoi materiałów wykonanych głównie z metalu. Celem nagrania filmu było dokładne pokazanie możliwości wagonu pod kontem funkcjonalności, jego możliwości technicznych, opisów i konkretnych funkcji. Film miał zostać wysłany do potencjalnych kupców, zainteresowanych wagonem na całym świecie. Wcześniej klient nie posiadał materiałów video dokumentujących wagony kolejowe, które produkował.

Potencjalni kupcy przyjeżdżali do Świdnicy i oglądali wagony na żywo, niemniej w dobie koronawirusa, podróże stały się trudniejsze stąd pomysł na dokumentację video. Scenariusz do filmu był dość prosty, ponieważ należało podczas nagrywania filmu technicznego pokazać każdą jego użytkową funkcję. Wagon został wyprowadzony na wolną przestrzeń, gdzie przy ładnej pogodzie został wykonany materiał filmowy z drona i kamery. W tym nagraniu wystarczył jeden operator kamery i dron. Całość nagrania zajęła 3 godziny. Montaż filmu wraz z podstawionym dźwiękiem, grafiką użytkową, trwał 2 dni. Zapraszamy do obejrzenia filmu!


Oceń naszą pracę:

0

   Odpowiedz na pytania i otrzymaj darmową wycenę usług. W naszej szerokiej ofercie znajdziecie Państwo takie usługi jak projektowanie graficzne, spersalizowane kalendarze książkowe, firmowe, ekologiczne gadżety reklamowe, wydruki, filmy i fotografie reklamowe oraz programowanie stron internetowych w tym e-commerce, aplikacji czy systemów AR oraz VR.Pozostałe projekty:Wróć do portfolio    arrow