Spis treści:
Myli się ten, kto uważa, że ochrona środowiska to procesy realizowane jedynie w skali makro i to koniecznie z uwzględnieniem dofinansowania ze środków unijnych. W otaczającej nas rzeczywistości o ochronę środowiska może zadbać każdy i to nawet w oparciu o najzwyklejsze przesłanki, które nie mają wiele wspólnego z szumnymi ideami dbania o naturę.
Ochrona środowiska to sposób zachowania, w którym centralnym elementem jest dbałość o naturalny ekosystem. Mowa tu nie tylko o trosce o zwierzęta i rośliny, która jest notabene bardzo istotna, ale też o daleko idącej trosce o wspólne zasoby. Te zaś stale się wyczerpują, co w dalszej perspektywie nie tylko wiąże się ze zniszczeniem przyrody, ale też z kryzysem gospodarczym i energetycznym.
Istnieje wiele (często oddolnych) metod ochrony środowiska. Najciekawsze z nich, to:
Co to jest ochrona środowiska? Odpowiedź jest prosta: to nie jest wyłącznie jakaś mglista idea, lecz wyzwanie dla obecnych oraz przyszłych pokoleń. Człowiek jest częścią przyrody, a jakiekolwiek zaniedbania na tym polu przypominają podcinanie gałęzi, na której właśnie się siedzi. Już teraz widzimy, że brak inwestycji w ochronę środowiska, wiąże się z poważnymi obciążeniami gospodarczymi, finansowymi, a także energetycznymi. Co gorsza, trend ten zaczyna się stopniowo pogłębiać, co widać zwłaszcza na przykładzie zwiększonego ryzyka blackoutów energetycznych czy smogu w dużych miastach na terenie Polski.
Podsumowując, ochrona środowiska powinna być jednym z priorytetów decydujących o rozwoju globalnego społeczeństwa.
Liczba akapitów: 21 • Liczba zdań: 29 • Liczba słów: 402
Oceń naszą pracę:
Musisz się zalogować żeby dodać komentarz